Επιτυχίες αθλητών του Α.Σ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας στο Πανελλήνιο Κύπελλο

28 Νοεμβρίου, 2012

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στον Πολύγυρο Χαλκιδικής, στις 23, 24 και 25 Νοεμβρίου, το Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό, με την επωνυμία «Σταμάτης Κάσσης», στις κατηγορίες παίδων, κορασίδων, εφήβων, νεανίδων, ανδρών και γυναικών. Στη διοργάνωση συμμετείχε και ο Α.Σ. Ταεκβοντό Καβάλας που κέρδισε τις εντυπώσεις, αλλά και πολλά μετάλλια, αποδεικνύοντας, σε μία ακόμα διοργάνωση, τη δουλειά σε βάθος που γίνεται στο σύλλογο. Πιο συγκεκριμένα, από τον Αθλητικό Σύλλογο Ταεκβοντό Καβάλας έλαβαν μέρος στους αγώνες 7 αθλητές, οι οποίοι κατάφεραν να διακριθούν μεταξύ των 800 αθλητών από ολόκληρη τη χώρα. Χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι: Μαρία Γαλακτίδου, Γρηγόριος Πιτσής, Παναγιώτης Συσούρκας. Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Νεκταρία-Δήμητρα Λαμπαδίτη και χάλκινο μετάλλιο ο Νικόλαος Γιαννουρίδης. Συμμετείχαν, επίσης, οι αθλητές: Γεώργιος Καλταπανίδης και Εμμανουέλα Ζαφαριάδου, που διακρίθηκαν για το ήθος, το ταλέντο και την αγωνιστικότητά τους. Ο προπονητής του συλλόγου, Χάρης Παλτόγλου, χαρακτήρισε ως απόλυτα ικανοποιητικά τα αποτελέσματα των αθλητών του και δήλωσε ιδιαίτερα ικανοποιημένος για την προσπάθεια που καταβάλλεται από όλους όσοι βρίσκονται στο σύλλογο.